karakter1

Program

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, 3-6 yaş arası okul öncesi çağındaki çocuklara eğitim veren bir kurumdur. Çocukların hayal güçlerini geliştirmelerine, kendilerine güvenen bireyler olmalarına yardımcı olmaktayız. Programımız, Early Years Foundation Stage Curriculum’ın “Öğrenmenin 6 Alanı” üzerinde durmaktadır. Bu alanlar çocukların gelişimlerine uygun aktiviteler sağlayarak öğrenme sürecine yardımcı olmaktadır. Programımız ayrıca her çocuğun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmiştir.

Öğrenmenin 6 Alanı

Kişisel, sosyal ve duygusal gelişim

EdukaKids’te temel amacımız çocukların kendileri ve başkaları hakkında olumlu düşünen, karşısındakine saygılı, sosyal becerileri gelişmiş bireyler olmasını sağlamaktır. Çocukların duygusal açıdan sağlıklı gelişmeleri için kendilerini tanımalarına yardımcı olmakta ve bu konuda yapabilecekleri şeyleri söyleyerek onlara destek olmaktayız. Hayatlarının her aşamasında başarılı olmaları ve kendilerini iyi hissetmeleri için onlara her türlü imkânı sağlamaktayız.

Dil ve iletişim gelişimi

Programımızdaki en önemli noktalardan biri de dil gelişimidir. Amacımız çocukların farklı dillerde dinleme ve iletişim kurmalarını sağlamaktır. Dil, oyun ve günlük aktiviteler içerisinde geliştirilmektedir. EdukaKids’te çocuklarımıza kendine güvenen konuşmacılar ve dinleyiciler olarak yetişmelerini sağlayacak ortamlar hazırlamaktayız.

Sayılar ve problem çözme

Çocukların küçük yaşlarda çevresi ile iletişim kurarak sayıları, şekilleri, ölçmeyi sevmesi önemlidir. Çocukların problem çözme anlayışlarını geliştirmek için onları cesaretlendirmekteyiz. Keşfederek, zevk alarak öğrenip uygulama yapabilecekleri ortamlar sayesinde gelişimlerine katkıda bulunmaktayız. Amacımız matematiği anlamlı ve eğlenceli bir şekilde öğretip çocukların öğrenmeye olumlu yaklaşmalarını sağlamaktır.

Bilgi ve dünyayı anlama

Çocukların, meraklarını tatmin etmelerini sağlayacak fırsatlara ihtiyaçları vardır. Biz onlara çeşitli aletler ile çalışmalarını, farklı insanları tanımalarını, bitki ve hayvanları doğal ortamlarında incelemelerini sağlayacak geziler düzenlemekteyiz. Çocukların meraklı olmalarını, soru sormalarını, çevreleri hakkında hevesli olmalarını desteklemekteyiz. Bu sayede çocuklar dünyayı tanımak için gerekli olan bilgi, beceri ve anlayışı geliştirmektedirler.

Biz bunu çevremizi dikkatle yaratarak ve geliştirerek elde ettiğimizi düşünmekteyiz.

Fiziksel gelişim

Çocuklar birbirleri ile oynadıkları ve hareketli oldukları sürece fiziksel gelişim sağlamaktadırlar. Çocuklara sağlıklı yemek seçimleri yapmanın ve fiziksel aktivitenin ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktayız. EdukaKids’te çocukların içeride ve dışarıda yapacakları düzenli aktiviteler sayesinde fiziksel gelişimlerini destekleyecek sağlıklı ortamlar hazırladığımıza inanıyoruz.

Yaratıcı gelişim

Çocuklara yaratıcılıklarını geliştirmek için en iyi fırsatları vermekteyiz. Okulumuzda sanat ve proje hazırlayabilecekleri büyük alanlar bulunmaktadır. Bu sayede çocuklar araştırabilecekleri, deney yapabilecekleri, duygu ve düşüncelerini paylaşabilecekleri mekân ve zamana sahip olabileceklerdir. Değişik sanatsal faaliyetler, müzik, dans ve hareket, yaratıcı oyunlar, matematik, teknolojiden yararlanabilecekleri ortamlarda eğlenerek öğrenmelerine imkân sağlamaktayız.

EdukaKids’te Bir Gün

3-4 Yaş ve 4-5 Yaş 5-6 Yaş
09:00-09.30 Okula Geliş ve Kahvaltı Okula Geliş ve Kahvaltı
09.30-10.00 Serbest Saat Serbest Saat
10.00-10.30 Bahçe Saati Grup Çalışma Saati
10.30-11.00 Grup Çalışma Saati Bahçe Saati
11.00-12.00 Aktivite Saati/Branş Dersleri Aktivite Saati/Branş Dersleri
12.00-12.30 Öğle Yemeği Öğle Yemeği
12.30-13.00 Bahçe Saati Bahçe Saati
13.00-15.00 Aktivite Saati/Branş Dersleri Aktivite Saati/Branş Dersleri
15.00-15.30 Ara Öğün Ara Öğün
15.30-16.00 Eve Hazırlık Eve Hazırlık
Üste Git